Web Tasarım

Web Sitesi Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir işletme veya markanın web sitesine sahip olması son derece önemlidir. Daha çok müşteriye ulaşmak, satışlarını arttırmak, marka tanınırlık seviyesini yükseltmek isteyenler için web sitesinin önemi bir hayli fazladır. Vexus; web tasarım konusunda en iyisini sunmaktadır. Siz de Vexus sayesinde hayal ettiğiniz gibi bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Web Tasarımın Önemli Unsurları Nelerdir?

Her şeyden önce, açık ve anlaşılır bir tasarım olmalıdır. Bilhassa ana sayfada yer alan metin ve bilgiler; sitenin amacına uygun olmalıdır. Aynı zamanda, bilgiler, detaylı bir şekilde alt sayfalara gönderilmelidir. Web sitesinin URL yapısı kısa olmalıdır. Aynı zamanda, URL içerisinde özel karakterler bulunmamalıdır.

Günümüzde web aramalarının yarıdan fazlası mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Web sitelerinin mobil uyumunun varlığı son derece önemlidir. Bunun yanı sıra, iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmek adına sitenin yeterince hızlı olması gerekmektedir. Hızı düşük olan sitelerde vakit geçiren ziyaretçilerin kullanıcı deneyimi olumsuz olacaktır.

Web sitesine konulacak görseller son derece önemlidir. Bu noktada, resimler için resim yükleme alanına bir alt etiket alanı oluşturulmalıdır. Bu durum hem SEO çalışmaları için son derece önemli iken hem de ziyaretçilerin görseller sayesinde siteyi beğenmesini sağlayacaktır. Ayrıca, alan adı doğru seçilmelidir. Sade kodlar tercih edilmelidir. Özgün içerikler ile kaliteli bir site yaratılmalıdır. Taklit yazılar; arama motorları tarafından olumsuz algılanacaktır.

Eğer uygun fiyatlı profesyonel bir web site hizmeti arıyorsanız Vexus Yazılım ve Tasarım olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Vexus Blog - VEXUS
VEXUS

3 Eylül 2020 18:15

Diğer İçerikler

Sizler için paylaştığımız bazı faydalı bilgiler

Tümünü Görüntüle

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?