Web Tasarım Hizmeti

İçerisinde yaşadığımız şu günlerde insanların hayatını şekillendiren etmenlerin başında teknoloji gelmektedir. Yaşamın her alanında kendisini kabul ettiren teknolojinin bir gereği olarak küçük, orta ve büyük olmasından bağımsız her firma veya işletmenin de tüm işlerini internet ortamına taşıdığını söylemek gerekir. Bir başka deyişle, firmalar, daha çok müşteriye ulaşmak, mal ve hizmetlerini gerek Türkiye’nin gerekse de dünyanın her yönüne ulaştırmak adına internette kendilerini temsil edecek prestijli bir web tasarımına sahip web sitesine ihtiyaç duyarlar. Rakip firmaların web sitelerinden farklı olarak işletmeyi veya markayı en iyi şekilde tanıtan, ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgiler veren, kullanıcı dostu, hızlı ve pratik çözümler sunan bir web sitesinin hazırlanması şart olmaktadır. Web sitenizin iyi hazırlanması adına da kaliteli bir web tasarım firmasıyla çalışmak gerekir.

Bu noktada, Vexus olarak 2016 yılından bu yana profesyonel yazılım ve tasarım hizmetleri sunuyoruz. Yüzlerce firmaya hizmet sunarak onların ihtiyaçları doğrultusunda bir web sitesine sahip olmalarını sağlıyoruz. Bu noktada, web tasarım konusunda bizden hizmet almayı tercih ettiğiniz takdirde yalnızca aklınızdakini bize söylemeniz yeterli olacaktır. Profesyonel ve son derece yetenekli ekibimizle sektörünüze ve ihtiyaçlarınıza uygun web tasarım hizmetini sizlere sunuyoruz.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım; tasarım fikirlerinin estetik bir bakış açısı ile düzenlendiği, belirli bir amaç ve kriterler ile şekillendirildiği ve uygulandığı işlemler bütünüdür. Tüm bu işlemlerin sonucunda ortaya bir web sitesi çıkmaktadır. Web tasarımcısı ise web sitesini her bir detayını dikkate alarak tasarlamaktadır. Web sitenin oluşturulmasının ardından internet kullanıcıları bir internet tarayıcısı ile söz konusu siteye erişim sağlayabilirler.

Vexus olarak web tasarım işini yaparken birtakım kriterleri dikkate alıyoruz. Bu sayede, ortaya çıkacak olan web sitesinin hem müşterinin ihtiyaçlarına uygun olmasını hem de ziyaretçilerin ilgisini çekmesini sağlıyoruz.

Web Sitesi Tasarımında Hangi Unsurlara Dikkat Ediyoruz?

  • Etkili ve sade bir web sitesi tasarımı; işletmenin veya markanın büyüklüğünden bağımsız olarak faydalı olacaktır. Günümüzde, her işletme ve markanın web sitesine ihtiyacı bulunmaktadır. Ancak, karmaşık ve dağınık bir web sitesi ile istenilen amaca hiçbir şekilde ulaşılamaz. Web sitesinin ziyaretçiler tarafından kolaylıkla algılanması gerekir. Bir başka deyişle, işletme veya markanın potansiyel müşterilerine iletmek istediği mesaj hızlı ve kolay bir şekilde iletilmelidir.
  • Web sitesinde herhangi bir ürünün veya hizmetin vurgulanması isteniyorsa ziyaretçilerin ürün veya hizmet bilgilerini ve görüntülerini en kısa süre içerisinde bulması gerekmektedir. Bir başka deyişle, ziyaretçinin satın almak istediği herhangi bir ürünü dakikalarca sitede aramak zorunda kalması; ciddi bir eksi puan olarak dikkat çekmektedir.
  • Web sitesi tasarımında dikkat dağıtıcı unsurlardan uzaklaşmak gerekir. Pop- up reklamlar başta olmak üzere gereksiz görüntü veya bilgiler; siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin algısını kötü yönde etkileyecektir. Tasarıma daha çok unsur eklemekten kaçınılmalıdır. Daha az unsurla ziyaretçinin istediğini alarak siteden ayrılması hedeflenmelidir.
  • İyi bir web sitesinde her şeyden önce düzen olmalıdır. Kullanılacak metin ve grafiklerin belirli bir düzende kullanılması son derece önemlidir. Ayrıca, dengeli, bütünlüklü ve tutarlı bir tasarım oluşturulması amaçlanmalıdır.
  • Web tasarım konusunda belirleyici etmenlerden birisi de renk tercihi olmalıdır. Müşterinin isteklerine uygun bir rengin sunulması doğru olacaktır. Ancak, işletme veya markanın hangi sektörde iş yaptığına göre de renk tercihi şekillendirilebilir.
  • Web tasarım işinde grafik kullanımı, farklı yazı tipleri ve kaliteli içerik ile kalite arttırılmalıdır. Bilhassa özgün içerikler sayesinde sitenin Google arama sonuçlarında üst sıralarda olacağını eklemek gerekir.

Vexus olarak web tasarım hizmetimizi yukarıdaki kriterlere göre vermekteyiz.

Web Tasarım Hizmetleri

Arayüz Geliştirme

Öncelikle arayüz tasarımı yapılmaktadır. Hazırlanan arayüz tasarımının HTML, CSS ve Javascript kullanılarak kodlanması ise arayüz geliştirme olarak bilinmektedir. Arayüz geliştirme yaparken SEO ve mobil uyumluluğuna son derece dikkat ediyoruz.

Kurumsal Web Tasarım

Bir firmanın logosu, kartviziti ve diğer kurumsal kimliklerinin yanı sıra firmaya ait web sitesi de firmanın kimliğini meydana getirmektedir. Kurumsal web tasarımı yaparken firmayla ilgili tüm detayları öğrendikten sonra harekete geçiyoruz.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Herhangi bir web sitesinin masaüstündeki halinin boyut değiştirerek akıllı telefonlarda görüntülenebilir hale gelmesi ancak mobil uyumlu web tasarım ile mümkün olmaktadır. Yapacağımız otomatik boyutlanma işlemleri ile sitenizi mobil uyumlu hale getiriyoruz.

SEO Uyumlu Web Tasarım

Yazılım, tasarım ve içerik bakımından kullanıcı odaklı kreatif bir web sitesi tasarımı yaparak Google arama sonuçlarında sitenizin daha üst sıralarda olmasını sağlıyoruz.

E-Ticaret Yazılımı

Basit ve sade bir tasarıma sahip bir web sitesi ile satışlarınızı arttırmak son derece kolay. E-ticaret unsurlarına uygun olarak tasarlanmış web siteniz sayesinde müşterilerinize güven verecek ve satışlarınızı kısa sürede arttıracaksınız.

İletişim

Eğer uygun fiyatlı profesyonel bir Web Yazılım hizmeti arıyorsanız Vexus Yazılım ve Tasarım olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Hizmetler

Profesyonel olarak verdiğimiz hizmetler

Mobil Uygulama

Mobil uygulama sayesinde işletmeler; doğrudan pazarlama kanalı oluşturup satışlarını arttırabilir, müşteri deneyimini daha iyi hale getirebilirler. Sizler için kullanıcı deneyimine önem vererek ihtiyaçlarınıza yönelik mobil uygulama sahibi olmanızı sağlıyoruz.

E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret; ürün veya hizmetlerinizi daha fazla müşteriye daha hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaştırabilmek için en iyi yöntemdir. Müşterilerinize en iyi alışveriş deneyimini yaşatabilmek adına gelişmiş e-ticaret yazılımları geliştirmekte ve e-ticaret çözümleri sunmaktayız.

Tümünü Görüntüle