SEO Hizmeti

Teknolojinin hayatın her alanına hakim olduğu bu dönemde firmaların sunmuş oldukları ürün ve hizmetleri internet ortamına taşıması son derece önemlidir. Ancak, küçük veya büyük fark etmeksizin her firmanın kendisine ait web sitesiyle internette temsil edilmesinden dolayı firmaların web siteleri arasında da ciddi bir rekabet bulunmaktadır. SEO çalışması yaparak Google aramalarında ilk sıralarda çıkan web siteleri rakip firmalara göre daha avantajlıdır. İlk sayfanın dışında kalan web sitelerine sahip olan firmaların ise internet kullanıcıları tarafından fark edilme ihtimali son derece zayıftır. Örneğin, bir ayakkabı satın almak isteyen tüketici; aradığı ayakkabı modelini Google arama kısmına yazdığı takdirde karşısına ilk çıkan siteye tıklayacaktır. Bu sitede aradığı modeli bulduğu takdirde satın alma işlemini gerçekleştirecektir. Ayakkabı satışı yapan diğer sitelerin herhangi bir şansı kalmayacaktır.

Sonuç olarak, web sitelerinin görünürlüğünü arttırmak son derece önemlidir. Bu noktada, devreye SEO girmektedir. Peki, SEO nedir? SEO; Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltmasıdır. Arama motorlarına yönelik olarak yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Yukarıda bahsettiğimiz üzere arama motorlarında yükselmek amacıyla yapılmaktadır.

Siz de işletmenize ait web sitesinin Google arama sonuçlarında üst sıralarda olmasını istiyorsanız sitenizde SEO çalışması yapılmalıdır. Bu sayede, hedef kitlenize hem daha kolay hem de daha etkili bir şekilde ulaşma şansına sahip olabilirsiniz.

Neden SEO Hizmeti Almalısınız?

Türkiye’de 50 milyona yakın internet kullanıcısı bulunmaktadır. Böyle bir ortamda, siteniz için SEO çalışması yaptırdığınız takdirde sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerin daha çok kişi tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bilhassa e-ticaret sitesi sahibi iseniz SEO çalışmaları sayesinde satışlarınız katlanarak artacaktır. Gelin hep birlikte, SEO’nun işletmelere neler katabileceğine bakalım.

  • SEO çalışması sayesinde markanızın daha çok kişi tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum; manevi açıdan markanızın değerini arttıracaktır.
  • Arama sonuçlarında üst sıralarda olmak; bir işletmenin tüketicilerin gözünde değer kazanmasını sağlayan bir husustur. Prestijli ve tercih edilen bir marka olduğunuza dair mesaj veren bir detaydır.
  • SEO çalışması ile web sitenizi ziyaret eden kişi sayısı artacaktır. Hatta, sitenizin daha çok kişiye önerilmesine de rastlanacaktır.

SEO Çalışması Nasıl Yapılmalı?

SEO çalışmasının işletmeler için ne kadar önemli olduğu ortada iken bu çalışmaların yapılmasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

  • SEO çalışmasına başlamadan önce sitenin en doğru şekilde analiz edilmesi gerekir. İşletmenin bağlı olduğu sektör, rakip firmaların web siteleri, anahtar kelimelerin tespit edilmesi, sitenin uyumu, Backlink analizinin yapılması gibi hususlar üzerinde çalışılmalıdır.
  • SEO çalışmaları site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılarak yapılmaktadır. Bu noktada, site içi optimizasyon için önemli olan birtakım kriterler bulunmaktadır. Indexleme, robots.txt dosyasının yüklenmesi, domain, site haritasının varlığı, canonical url kullanımı, sitenin alt kategorilerden oluşması, referans linklerin varlığı gibi detaylar; site içi optimizasyonun başarıya ulaşmasında etkili olmaktadır.
  • SEO çalışması yapılırken sitenin mobil uyumlu olması da son derece önem taşımaktadır. Mobil uyumlu olmayan siteler; Google tarafından arama sonuçlarında geriye atılmaktadır. Site veya sayfa hızı; SEO çalışmasını doğrudan etkileyen bir unsur değildir. Ancak, yine de kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına hızlı çalışan bir siteye sahip olmak gereklidir.
  • SEO için en önemli detaylardan birisi de H etiketlerinin kullanılması olmaktadır. Bir başka deyişle, sitenin başlık yapısının oluşturulmasında h1,h2,h3,h4 etiketleri kullanılmalıdır.
  • Sitedeki içeriklerin hem özgün hem de kaliteli olması gerekir. Alt başlıklardan oluşan, bilgi verici metinlere yer verilmelidir.

Vexus olarak SEO çalışmalarımızı yukarıdaki hususlara göre yapmaktayız.

SEO Uyumlu Yazılım Geliştirme

Web sitenizi optimize eden, arama motorları ile bağlantı kuran, linkleri otomatik olarak düzenleyen, site haritalarını güncel olarak meydana getiren ve daha birçok işlemi halleden SEO uyumlu yazılımların geliştirilmesinde sizlere hizmet sunuyoruz.

SEO Analiz

Web sitenizin arama motorları ile uyumlu olup olmadığını ve kullanıcı deneyiminin hangi seviyede olduğunu denetlemek adına SEO analiz çalışmaları yapmaktayız. Analiz çalışmalarının ardından sitenizin daha iyi konuma gelmesini sağlıyoruz.

SEO Geliştirme

Google algoritma iyileştirmeleri sayesinde anahtar kelimelerin ve içeriklerin eskisi gibi özensiz bir şekilde yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu duruma bir çare olarak kullanıcı odaklı fayda sağlayacak şekilde web sitenizi SEO’ya uygun olacak şekilde düzenliyoruz.

İletişim

Eğer uygun fiyatlı profesyonel bir SEO hizmeti arıyorsanız Vexus Yazılım ve Tasarım olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Hizmetler

Profesyonel olarak verdiğimiz hizmetler

Web Tasarım

Web tasarım; işletmelerin kendilerini en iyi şekilde tanıtmaları için etkili bir yöntemdir. Sizlerin daha çok kullanıcıya ve müşteriye ulaşabilmesi için özgün, mobil uyumlu, SEO dostu, sade ve işlevsel web tasarımları yapmaktayız.

Mobil Uygulama

Mobil uygulama sayesinde işletmeler; doğrudan pazarlama kanalı oluşturup satışlarını arttırabilir, müşteri deneyimini daha iyi hale getirebilirler. Sizler için kullanıcı deneyimine önem vererek ihtiyaçlarınıza yönelik mobil uygulama sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Tümünü Görüntüle