E-Ticaret Çözümleri Hizmeti

2000’li yılların öncesinde olduğu gibi hayatımız yalnızca dört duvar arasında geçmemektedir. İnternetin her geçen gün gelişmesi sayesinde oturduğumuz yerden dünyanın bir ucu hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Bunun yanı sıra, geçmişte olduğu gibi alışveriş yapmak için mağaza veya semt pazarını dolaşmak zorunda değiliz. İnternet üzerinden e-ticaret sayesinde beğendiğimiz ürünü sipariş ederek ürünün birkaç gün içerisinde elimizde olmasını sağlayabiliriz. İnternetin hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığına dair verilebilecek örnekler çoğaltılabilir. Bu bilgiler ışığında küçük veya büyük fark etmeksizin tüm firmaların da pazarlama politikalarını internet dünyasına uygun olarak yapması gerekmektedir.

İnternetin her geçen gün yaygınlaşmasının bir sonucu olarak ticaretin online ortamlara taşınması kaçınılmaz olmaktadır. Akıllı telefonlar sayesinde elektronik ortamla iç içe olan insanlar bir süre sonra alışveriş ihtiyaçlarını da online olarak yapmak istemişlerdir ve e-ticaret dediğimiz kavram ortaya çıkmıştır.

İnternet üzerinden alışverişin sayısız avantajı bulunmaktadır. Her şeyden önce, insanlar, çevrelerinde bulunan sınırlı sayıdaki mağaza veya dükkandan alışveriş yapmak yerine internet üzerinden sayısız mağazaya erişme imkanına sahip olurlar. Buna ek olarak, yalnızca tek bir tuşla tüm alışveriş işlemleri dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır.

Eğer siz de işletmenizi e-ticaret’e taşımak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-Ticaret Çözümleri Neden Önemlidir?

Dijital ortamın hem satıcılar hem de tüketiciler için son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa firmaların çok kısa süre içerisinde hatrı sayılır bir müşteri kitlesine sahip olmasını sağlayan e-ticaret; firmayı pazarlama ve reklam maliyetlerinden kurtarmaktadır. Bunun yanı sıra, firmalar, e-ticaret sayesinde 7 gün 24 saat erişilebilir olma şansına sahip olurlar. Bu kriterin tüketiciler için de bir avantaj olduğunu dile getirmeliyiz. İstediğiniz her zaman ve her yerde internete girerek ihtiyacınız olan bir ürünü satın alma veya bir hizmetten faydalanma şansına sahip olabilirsiniz. Birçok insan, yoğun geçen bir iş gününün ardından mağazalar kapanmadan alışveriş yapayım derdine düşmek zorunda kalmaz.

İyi Bir E-Ticaret Sitesine Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı?

  • Her şeyden önce kaliteli bir yazılım ve tasarıma sahip olunması gerekir. Bu noktada, potansiyel müşterilerin sitede aradıkları her şeyi vakit harcamadan bulmasına önem verilmelidir. Bir başka deyişle, sitenin kullanışlı olması ve karışık detaylar içermemesi gerekmektedir. Birçok araştırmanın bir sonucu olarak tüketicilerin kullanımı kolay olan sitelerden daha çok alışveriş yaptığı belirlenmiştir.
  • Site tasarımının göze hoş görünmesi şarttır. Bunun yanı sıra, renk seçimi, markanızı en iyi şekilde temsil edecek şekilde yapılmalıdır. Ayrıca, eklenecek sekmeler hem anlaşılır hem de ziyaretçilerin ilgisini çekecek türden olmalıdır.
  • E-ticaret sayesinde firmalar yalnızca bulundukları ülke sınırları içerisinde değil tüm dünyada tanınma şansına erişirler. Bir başka deyişle, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan insanlar, sitenizden alışveriş yapmayı tercih ederler. Bu noktada, yabancı ülke vatandaşları düşünülerek onlar için farklı dil seçenekleri eklenmelidir. Bu sayede, müşteri kitlenizi büyütebilirsiniz.
  • Site ve mobil uygulamalarda müşterilerin aradıkları ürünü daha hızlı ve kolay bulabilmeleri adına ürün kategorileri oluşturulmalıdır. Bu işlem için arama motoru da eklenebilir.

Vexus olarak bu hususlara dikkat ederek e-ticaret çözümleri sunuyoruz.

E-Ticaret Hizmetleri

E-Ticaret Web Sitesi Geliştirme

Kısa sürede daha çok müşteriye ulaşmanız adına hızlı, kullanıcı dostu, dikkat çekici, SEO ve mobil uyumlu, arama motoruna sahip ve son derece kullanışlı bir web sitesi hazırlayarak size teslim ediyoruz.

Reklam Verme

E-ticaret sitenize yeni ve daha çok müşteri kazandırmak adına reklam hizmetinin alınması son derece gereklidir. Dijital pazarlama stratejilerinde son derece önemli bir yeri bulunmaktadır. Google ve sosyal medya ağlarında ekonomik bir şekilde reklam verilebilir.

Ürün Girişi

E-ticaret sayesinde ürün satışı yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Ancak, sitenize eklenen ürünlerin SEO kriterlerine uygun olarak girildiği konusunda emin olmalısınız. Sorunsuz ve olması gerektiği gibi  bir ürün girişi adına bizden yardım alabilirsiniz.

E-Ticaret Danışmanlığı

İnternet üzerinden yaptığınız satış faaliyetlerinizi nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz noktasında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Pazarlama, reklam veya web optimizasyon çözümleri gibi konularda da Vexus olarak danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

İletişim

Eğer uygun fiyatlı profesyonel bir E-Ticaret hizmeti arıyorsanız Vexus Yazılım ve Tasarım olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Hizmetler

Profesyonel olarak verdiğimiz hizmetler

Web Tasarım

Web tasarım; işletmelerin kendilerini en iyi şekilde tanıtmaları için etkili bir yöntemdir. Sizlerin daha çok kullanıcıya ve müşteriye ulaşabilmesi için özgün, mobil uyumlu, SEO dostu, sade ve işlevsel web tasarımları yapmaktayız.

Mobil Uygulama

Mobil uygulama sayesinde işletmeler; doğrudan pazarlama kanalı oluşturup satışlarını arttırabilir, müşteri deneyimini daha iyi hale getirebilirler. Sizler için kullanıcı deneyimine önem vererek ihtiyaçlarınıza yönelik mobil uygulama sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Tümünü Görüntüle