Sosyal Medya Hizmeti

Günümüz dünyasının 1990’lı hatta 2000’li yıllara kıyasla çok farklı olduğunu ifade etmeliyiz. Geçmişte insanların iletişim kurmak için yüz yüze görüşmeleri gerekli iken bu yıllarda dünyanın bir ucunda olsa dahi istediğimiz insanla iletişim kurabiliriz. Bu ayrıcalığı yaşamamızı sağlayan husus ise hiç şüphesiz teknoloji oluyor. Sosyal medya ise teknolojinin kendisini gösterdiği en önemli alan olarak dikkat çekiyor!

Zaman içerisinde hiç beklenmeyecek şekilde gelişim gösteren sosyal medya; bilhassa 2007 yılından itibaren Facebook ve benzeri sosyal paylaşım siteleriyle beraber günümüzdeki halini almıştır. Sosya medya sayesinde hiç tanımadığımız insanların hayatlarına dair fikir edinebiliriz. Sevdiğimiz bir şarkıcının ve oyuncunun yapmış olduğu paylaşımın altına yorum yazabiliriz. Ancak, sosyal medyayı yalnızca bu tür amaçlardan ibaret görmemek gerekir. Marka tanınırlığını arttırmak, daha çok potansiyel müşteriye ulaşmak, ürün ve hizmetlerini dünyanın farklı yerinden insanlarla tanıştırmak isteyen firmaların sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanması şarttır.

Siz de sosyal medya hesaplarınızın profesyonelce yönetilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde ekonomik bir şekilde markanızın daha çok kişiye ulaşmasını ve satışlarınızın artmasını sağlıyoruz.

Sosyal Medya, Şirketler İçin Neden Bu Kadar Önemlidir?

Sosyal medya; Türkiye’de her kesimden ve yaştan 50 milyon insanın bulunduğu, günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası olmuştur. İnsanların birbirleriyle iletişim kurmaları noktasında zannedilenden daha büyük bir öneme sahiptir. Bu özelliğinden dolayı, şirketlerin müşterileriyle iletişim kurmaları noktasında her geçen gün daha da önemli hale geldiğinden bahsetmeliyiz. Bir başka deyişle, şirketler için sosyal medya kullanımı; gereklilik olmaktan çıkarak zorunluluk haline gelmiştir. Gelin hep birlikte sosyal medyanın şirketler için ne gibi avantajlar sağladığına bakalım.

  • Her şeyden önce, diğer pazarlama kanallarına göre maliyeti düşüktür. Aynı zamanda, günün her saatinde daha çok tüketiciye ulaşılmasını sağlar.
  • Şirketinizin reklamını yaptırmak adına birçok reklam aracından yararlanabilirsiniz. Ancak, hiçbiri sosyal medya reklamlarının yerini tutamaz. Çok düşük bir bütçeyle harika sonuçlar elde etmek mümkündür. Doğru bir sosyal medya hesap ve reklam yönetimi ile firmanın tanınırlığı artar ve satışları katlanır.
  • Sosyal medya üzerinden müşteri analizi yapmak diğer yöntemlere göre daha ekonomik ve daha isabetlidir. Çünkü, sosyal medya, insanların kendilerini en iyi ifade ettikleri mecraların başında gelmektedir. Yalnızca yapılan kullanıcı yorumlarına bakılarak dahi müşterilerin talepleri ve şikayetleri hızlı ve doğru bir şekilde analiz edilecektir.
  • Şirketinize ait yeni bir ürünün veya hizmetin kısa süre içerisinde tanıtılmasını istiyorsanız tanıtım faaliyetleri noktasında ilk olarak sosyal medyayı tercih etmelisiniz. Çünkü, sosyal medya sayesinde ürün veya hizmet; yalnızca dakikalar içerisinde çok geniş kitlelere ulaşacaktır. Herhangi bir televizyon reklamına kıyasla çok daha etkili sonuçlar alınmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalı?

Sosyal medya; günlük yaşamın gerçeklerinden son derece farklıdır. Sosyal medyadaki veriler çok daha hızlı bir şekilde değişmektedir. Bu ortama ayak uydurmak adına etkili stratejiler oluşturulmalıdır. Aynı zamanda, birden fazla sosyal medya hesabının denetlemesini yapmak kolay değildir. Tüm bunların yanı sıra, sosyal medya hesapları ile etkili bir pazarlama büyümesinin nasıl yapılacağı iyi hesap edilmelidir. Yapılan tüm işlemler raporlanmalıdır.

Sosyal medya kanalları; düzenli ve verimli bir şekilde yönetildiği takdirde insanlara çok ciddi para kazanma fırsatları sunmaktadır. Bir başka deyişle, bu dünyanın olmazsa olmaz hale geldiğini söylemeliyiz. Fakat, sosyal medya yönetiminin başarıyla yapılması noktasında verimli olarak çalışan sosyal medya ekiplerine ihtiyaç duyulmaktadır. Firmaların ne kadar büyük olduklarından bağımsız olarak verimli bir sosyal medya yönetimi süreci oluşturmaları ve potansiyel müşterilerine ulaşarak markalaşmaya gitmeleri gerekmektedir.

Sosyal Medya Hizmetleri

Sosyal Medya Yönetimi

Vexus olarak firmanızın özelliklerine uygun olarak en verimli şekilde sosyal medya yönetiminin yapılması noktasında hizmet sunuyoruz. Sosyal medya hesaplarınızı gelişmiş stratejiler ile yöneterek hedef kitlenize en kısa sürede ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sosyal Medya Reklamları

Günümüzde, işletmelerin hedef kitlesine en kısa sürede en ekonomik şekilde ulaşmasının yöntemi sosyal medya reklamlarıdır. İnsanların sürekli gezindiği bu mecralar, adınızı duyurmak için en iyi yerdir. Etkili bir reklam ile kazancınızı kısa sürede arttırabilirsiniz.

Sosyal Medya Tasarımları

Sosyal medya hesaplarınız için birbirinden göz alıcı grafik görüntülerin, bannerların ve tasarımların oluşturulması noktasında sizlere hizmet sunuyoruz. Ayrıca, tasarımların her bir sosyal medya platformunun özelliklerine uygun olduğunu da belirtmek gerekir.

İletişim

Eğer uygun fiyatlı profesyonel bir Sosyal Medya hizmeti arıyorsanız Vexus Yazılım ve Tasarım olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Hizmetler

Profesyonel olarak verdiğimiz hizmetler

Web Tasarım

Web tasarım; işletmelerin kendilerini en iyi şekilde tanıtmaları için etkili bir yöntemdir. Sizlerin daha çok kullanıcıya ve müşteriye ulaşabilmesi için özgün, mobil uyumlu, SEO dostu, sade ve işlevsel web tasarımları yapmaktayız.

Mobil Uygulama

Mobil uygulama sayesinde işletmeler; doğrudan pazarlama kanalı oluşturup satışlarını arttırabilir, müşteri deneyimini daha iyi hale getirebilirler. Sizler için kullanıcı deneyimine önem vererek ihtiyaçlarınıza yönelik mobil uygulama sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Tümünü Görüntüle