Tasarım

İyi Bir Banner Tasarımı Nasıl Yapılmalı?

Banner tasarımları sayesinde işletmenizi veya markanızı potansiyel müşterilerinize en doğru şekilde tanıtabilirsiniz. İyi hazırlanmış bir banner tasarımı ile markanızın bilinirlik seviyesi artacaktır. Ancak, özensiz bir çalışma; potansiyel müşterilerinizi kaybetmenize sebep olabilir.

Siz de kaliteli bir banner tasarımına sahip olmak istiyorsanız bunun için Vexus’tan yardım almalısınız.

Etkili Banner Tasarımı İçin Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli?

İyi bir banner tasarımı yapılırken ziyaretçileri aksiyon alma konusunda teşvik edecek bir CTA butonu konmalıdır. Bunun yanı sıra, banner tasarımının dikkat çekici ve mesaj ile uyumlu olacak şekilde hazırlanması gerekir.

Birçok marka; banner tasarımlarına ana sayfada yer vermeyi tercih etmektedir. Bu noktada, ana sayfanın genel tasarımının bir devamı olacak şekilde hazırlanan görseller yerine kullanıcının dikkatini çekecek, ürün ve hizmetleri en doğru şekilde tanıtacak, doğru bir iletişim ve yönlendirme yapacak türden görseller seçilmelidir. Bunun yanı sıra, banner tasarımının üzerinde yer alacak mesajlar son derece önemlidir. Kullanılan metinlerin tüketicileri aksiyon almaya yöneltecek türden olması gerekir. Örneğin, sitedeki indirime giren ürünlerden bahsediliyorken indirim oranına daha büyük puntolarla yer verilmelidir. CTA butonları ise ziyaretçileri hedefe yönlendirecek türden net ifadeler içermelidir. Alışverişe başla, indirimi yakala, ürünü incele gibi ifadelerin çok başarılı olduğunu söylemek mümkündür.

Banner genel tasarımı konusunda ise dönemsel trendler takip edilmelidir. Mevsimlere uygun renk tercihleri yapılmalıdır.

Eğer uygun fiyatlı profesyonel bir banner tasarım hizmeti arıyorsanız Vexus Yazılım ve Tasarım olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Etiketler:
Vexus Blog - VEXUS
VEXUS

3 Eylül 2020 18:03

Diğer İçerikler

Sizler için paylaştığımız bazı faydalı bilgiler

Tümünü Görüntüle

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?