SEO Nasıl Yapılır?

SEO Analizi Nasıl Yapılır? 2020

Web sitesi sahibi olan bireysel kullanıcılar ile şirketlerin SEO analizi yaptırarak daha başarılı bir ziyaretçi grafiği elde etmeleri mümkün olmaktadır. Bu alanda uzun yıllar boyunca web tasarım ile kurumsal kimlik tasarımı hizmetlerinde başarılı faaliyetlerini sürdüren Vexus ajansımız, deneyimli kadrosu sayesinde müşterilerimize SEO hizmetleri de sunmaktadır. İngilizce, search engine optimization olarak bilinen kelime grubunun baş harflerinden oluşan SEO, Türkçeye arama motoru optimizasyonu olarak çevrilmektedir. 

SEO Analizi Nedir?

Bir web sitesinin internet kullanıcılarının Google arama motoru üzerinde yapmış olduğu aramalarda, sonuç listesinde yer aldığı sıralamanın belirlenmesi SEO kriterlerine göre yapılmaktadır. Dolayısıyla aynı işi yapan iki farklı firmanın, bir arama sonucunda ekranda üst ve alt sıralarda yer almasına neden olan bütün sıralama fonksiyonları, SEO kriterlerine göre belirlenmektedir. Bu açıdan bakıldığında başarılı bir SEO çalışması yapılan web sitesi, diğerinin üzerinde yer alacağı için arama sonuçlarında daha fazla ziyaretçi veya müşteri ile karşılaşması kaçınılmaz olmaktadır.

İşte internet dünyasında daha aktif bir web sitesine sahip olmak isteyen şirketlerin, profesyonel destek alarak web sitelerini arama motoru sonuçlarına daha üst sıralarda yer almasını sağlamalarına SEO çalışmaları, bu çalışmalara başlangıçta yapılan analiz sürecine de SEO analizi adı verilmektedir. SEO analizinin en iyi şekilde sonuç vermesi ve başarılı bir strateji oluşturabilmek için profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Türkiye’nin dört bir yanındaki küçük veya büyük ölçekli fark etmeksizin bütün şirketlere profesyonel web tasarım hizmeti sunan Vexus ajansımızda çalışan SEO uzmanları sayesinde başarılı SEO analizi ve stratejisi de yapılabilmektedir.

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Temelde bir internet sitesinin, arama motoru optimizasyonlarına ne kadar uyumlu olup ne kadar olmadığının belirlenmesi işlemi olan SEO analizi yaparken, web sitenin mevcut durumu mercek altına alınmaktadır. Alanında uzman çalışanlarla hizmet veren web tasarım ajansımızın deneyimli ekibinde olduğu gibi kapsamlı SEO analizi çalışmalarında şu kriterlere ve çalışmalara dikkat edilmektedir:

  • Web sitesinin domain ve hosting servisi kalitesi incelenir.
  • Geçmişinde arama motoru tarafından kara listeye alınmış olan web sitelerinin önce bu sorunlardan kurtulması ve güvenilir barındırma servisi alması sağlanır.
  • Web sitesinin mevcut kod yapısına göz atılır. Kod sayfasında sakıncalı olan durumlar ayıklanır.
  • Web sitesinin iç linkleme ve backlink yapısı incelenir.
  • Site içi kopya içerikler ve hatalar tespit edilir.
  • Web sitesinin sayfa açılış hızı ve teması kontrol edilir.
  • Sitenin ne kadar aktif ziyaretçi aldığına bakılır.
  • Web sitesinin mobil uyumlu olup olmadığı mercek altına alınır.
  • Web sitesinde genel anlamda yapılacak iyileştirmeler belirlenir.
  • Hedef ve stratejiler belirlenir.

Görüldüğü üzere web sitesi SEO analizi yapılırken pek çok farklı kriter göz önünde bulundurulmaktadır. Genel anlamda internet sitesinin mevcut duruma ne vaziyette olduğunu belirlemek için yapılan bu çalışmaların eksiksiz ve profesyonel biçimde yapılması, izlenecek yol haritasının da başarılı şekilde belirlenmesinde çok büyük önem taşımaktadır.

SEO Analizi Nasıl Yapılır 2020
SEO Analizi Nasıl Yapılır 2020

Uygun Fiyatlı SEO Paketleri

SEO analizi yaptırmanın web siteleri için büyük önem taşıdığı bilinmektedir. Eğer bir web sitesinde beklentilerin altında kalan ziyaretçi girişi gözlemleniyorsa, hedeflenen trafiği yakalamak için neler yapılması gerektiğini belirlemek için ilk olarak deneyimli uzmanlar tarafından web sitesine SEO analizi yapılmalıdır. Alanında uzman ekibe sahip olan web tasarım ajansımızda profesyonel ve kurumsal SEO hizmetleri de sunulmaktadır. Her bütçeye uygun fiyatlı SEO paketleri arasından seçim yaparak siz de kendi işletmenizin internet sitesini arama motoru sonuçlarında en üst sıralara yerleştirebilirsiniz.

Vexus Yazılım Nedir?

2016 yılından bu yana aralıksız olarak yazılım ve tasarım projelerini yöneten, müşterilerine istisnasız kalite sunan, iş alım öncesi, iş alım aşaması ve iş teslimi sonrasında dahi müşterileri ile sürekli olarak iletişim halinde kalan, yazılım ve tasarım alanında öncü adımlar atan özel bir şirkettir. Vexus Yazılım ile geleceğe daha emin adım atabilir, internet dünyasında daha parlak bir geleceğe sahip olabilirsiniz.

İletişim

Eğer uygun fiyatlı profesyonel bir SEO analiz hizmeti arıyorsanız Vexus Yazılım ve Tasarım olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Vexus Blog - VEXUS
VEXUS

7 Aralık 2020 15:29

Diğer İçerikler

Sizler için paylaştığımız bazı faydalı bilgiler

Tümünü Görüntüle

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?